Ana sayfa

Ana sayfa

"Alkali oldum ben anne!"

Bir sabah annemi arayıp böyle dedim.

Ve olaylar gelişti.

Neden alkali oldum ben anne?

Neden alkali oldum?

Çünkü her şeyin paketli, makyajlı, suni, tüketime hazır olarak burnumuza sokulduğu bir dünyada asıl ihtiyacımız olan şey tazelik.

Çünkü son dönemde diyabet, insülin direnci, polikistik over sendromu, çölyak, hipoglisemi, irritabl/geçirgen bağırsak sendromu, alzheimer, kanser, ve eskiden adını anmaktan korktuğumuz tüm öcü hastalıklar artık "bizim Letafet Teyze'de de var" mertebesine ulaştı. Ve tüm bunların temelinde kötü beslenme yatıyor. Hücrelerimize verdiğimiz zararla kendi hastalıklarımızı kendimiz yaratıyoruz. 

Ha "rakı içenler öldü de, su içen ölmedi mi?" Nihai amaç geç ölmekten fazlası, elden ayaktan düşmeden, sağlıklı yaşamak, sağlıkla yaşlanmak.

Çünkü torun sevgisi şahane bir şey deyollağ, vadeyi uzatmak için biraz dikkat etmek gerek. 

Çünkü…

Neden olmasın?

Peki kimim ben?

"Alkalioldumbenanne"nin saçma bir hikayesi var. 
Beslenme düzenimi değiştirmemin 10. gününde, "galiba olacak bu iş" deyip, bir tür yemek günlüğü tutmaya karar verdim. Bunun için fotoğraf çekmeye, tarifler yazmaya özenirsem bıkmam, caymam, ve motive olurum diye düşündüm. Ve bir Instagram hesabı açtım.
Hesabı açtıktan 2 gün sonra, anneme ve kardeşime-neler yaptığımı anlatmaktan daha kolay olacağını düşünerek-hesabımı görünür kıldım, ve "alkali oldum ben anne!" diyerek (anneme hitaben hesap ismi seçmiş oldum!) yeni beslenme düzenimi resmen ilan ettim. Ben ne bileyim işin buralara varacağını… Onların ardından yakın arkadaşlarım, konuya ilgisi olan arkadaşlarım, onların arkadaşları derken duyan geldi, kalabalıklaştı hesabım.

Ve artık Instagram'da karman çorman duran paylaşımların tekmili birden derlenip toplanmış şekilde burada…
 

Insta-blog’da!

Yorum Yap